Блог

Революційна підвіска Kingpin у деталях

 

Kingpin — це революційна задня підвіска, спроектована інженерами Cannondale і реалізована на Topstone Carbon. 

Таку назву мають пружні елементи рами, які мають шарнірне з’єднання, реалізоване за допомогою порожнистої вісі між верхніми пір’ями заднього трикутника з підседільною трубою.  Підседільна труба, в свою чергу, нижче точки з’єднання має менший переріз профілю, що забезпечує ход підвіски 30 мм.

Вся система працює наступним чином. Ключовим елементом є вісь, яка обертається на двох герметичних картриджних підшипниках та розділяє підседільну трубу на дві частини. Нерівності дороги впливають на задній трикутник та дозволяють трубі згинатись вперед більше, ніж при фіксованому кріпленні пір’їв.

Така система сумісно з підсиленим карбоновим підседільним штирем SAVE, забезпечує не лише підвищений комфорт у сідлі, але й додаткове зчеплення на нерівних поверхнях. 

Підвіска не має регулювання або обмежень за вагою райдера. У Cannondale використали стандартні підшипники, які здебільшого використовуються на двопідвісах, ретельно протестували їх. Тести показали, що вони служитимуть не менше року, перш ніж потрібно буде проходити сервіс.

Шарнір та підшипники додають у вазі приблизно 100-150 грамів, натомість все одно забезпечує конкурентну вагу у ніші карбонових гравійних велосипедів. 

Рама Cannondale Topstone обладнана підвіскою Kingpin без втрати жорсткості конструкції. Вісь підвіски жорстко фіксує пір’я заднього трикутнику без негативного зміщення під навантаженням. Всі ці факти дозволяють називати новий винахід інженерів Cannondale революційним.