BB 30

BB30 – це революційна розробка кареткового вузла, створена інженерами Cannondale і застосовується у всій індустрії. Вона дозволила зробити каретковий вузол жорсткішим, а шатуни – більш легкими, завдяки чому збільшується ефективність педалювання.

Ще у 2000 році Cannondale представив нову технологію, суть якої полягала у збільшенні діаметра кареткового вузла рами та заміні стального вала каретки на більш легкий алюмінієвий діаметром 30 мм. Технологія отримала назву BB30. Система стала не лише значно легшою, але й набагато жорсткішою, ніж традиційні конструкції. Cannondale зробили свою розробку безкоштовним галузевим стандартом, а все інше, як то кажуть, вже історія.

Стандарт BB30A був реалізований на велосипеді Synapse. “А” – значить “асиметричний”. BB30A додає 5 мм з непривідного боку кареткового стакана для більш широкої та жорсткої бази. Для установки більш широкого стакана BB30A має більш довгий вал, при цьому Q-фактор залишається тим же. Система Cannondale Hollowgram працює з обома стандартами (шириною як 68 мм, так і 73 мм), для цього потрібно лише замінити спейсери з непривідного боку системи шатунів.