Блог

Scalpel 2021 — технічний огляд

Після офіційного релізу Scalpel 2021 настав час вдатися до технічних подробиць.

Геометрія

Нова геометрія стала трохи агресивнішою. Адже передній трикутник (Reach) тепер на 1-1.5 сантиметрів длінніший. Може здатись, що це дрібниці, але на практиці це означає більший комфорт.
Крім цього, кут кермової колонки зроблений меншим, що надає велосипеду точність керування та стабільність, натомість задля швидкісного керування оффсет вилки тепер становить 55 мм.
Ці три показники — довжина переднього трикутника, кут кермової колонки та оффсет вісі — роблять базу велосипеду дліннішою, а точніше, його передню частину, від центру каретки до вісі вилки. Це зменшує ризик перекинутись через переднє колесо, натомість керувати велосипедом на спусках тепер набагато простіше.
До всього цього, зменшений стендовер і верхня труба не буде заважати, наприклад, при балансуванні на велосипеді.

Амортизація

Вилка Lefty Ocho не змінилася, але у платформи Scalpel буде 3 моделі серії Scalpel SE (Special Edition) з ходом 120 мм попереду та позаду, на Rock Shox SID та 67 градусів кермової колонки.

Шарніри та підшипники

4-ричажна конструкція має багато переваг.

Pedal KickBack
Вона краще абсорбує нерівності.
Anti-squat
При педалюванні підвіска трохи розкачується, тому параметр Anti-squat допомагає тримати підвіску статичною при русі.
Anti-race
При гальмуванні задня підвіска не починає стискатись за інерцією.

Головна різниця, яка робить підвіску 4-ричажною, це наявність шарніру на нижньому задньому пері — Horst Link. В цілому ж на нововведеннях вдалося зекономити 200 грамів ваги.

Flex Pivot

Ідея у тому, щоб замість півоту на передньому пері, зробити тонке карбонове перо, щоб воно за рахунок гнучкості згиналось вертикально, але при цьому залишалось супержорстким по горизонталі та на скручування. Такий трикутник пройшов тестування на ендуро-велосипеді, а потім був протестований на стенді, тому тепер є впевненість у надійності.
Таким чином отримали тонке перо, здатне згинатися під невеликим зусиллям. Воно навісь візуально вигладає тонким і дуже доречним.
Технологія FlexPivot дозволяє зменишити KickBack та Anti-squat. Велосипед більше прикутий до поверхні та менше розгойдується.

Proportional Response

Як і в інших оновлених моделях, ширини та довжини труб можуть змінюватися від розміру до розміру для того, щоб досягнути ідеального співвідношення ваги/жорсткості/комфорту.
Оновлений Scalpel видався дуже агресивним, стабільним та безпечним, при цьому кататися на ньому буде комфортно та швидко, а на підйомах у вас не буде необхідності блокувати всю підвіску. Зазори для покришок також досить великі, а вага моделі становить близько 10 кг. Нагадуємо, що оновлений Scalpel вже доступний для перезамовлення у офіційних дилерів Cannondale.